В яку пору року краще міняти чи ставити пластикові вікна

Чи можна ставити вікна взимку, чи все-таки замовляти монтаж у теплий період? Що буде, якщо встановити конструкції у мороз чи дощ? Як правильно підготуватись до проведення монтажних робіт? Відповіді на ці та інші питання – у нашій статті.

Наш досвід

Наша компанія виконує монтажні роботи згідно з вимогами ДСТУ Б В.2.6-79:2009 та «Руководства по монтажу окон из ПВХ-профилей VEKA», видання 2-е, 2015 р.
Заміну вікон можна здійснювати в будь-яку пору року. Монтаж ми виконуємо в температурному режимі до – 15 градусів, використовуючи зимову монтажну піну, яка працює при низьких температурах. Єдиний момент: подальші внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи комфортніше виконувати в теплу пору року.
Мороз та дощ не є перешкодою для виконання монтажних робіт, оскільки встановлення конструкцій здійснюється зі сторони приміщення. Демонтаж конструкцій виконується послідовно для кожного отвору, тому житлове приміщення швидко відновлює комфортний температурний режим. В окремих випадках (це не є стандартною практикою) можливе використання теплових екранів під час монтажних робіт.

Якщо погоджено теплий монтаж, де застосовуються зовнішні та внутрішні гідро- та пароізоляційні стрічки (які захищають монтажний шов, піну, від вологи та води), то отвір потрібно підготувати (забезпечити рівну площину стіни), щоб реалізувати якісну поклейку стрічок. Це означає, що до початку монтажних робіт потрібно звільнити простір біля отвору, щоб забезпечити достатньо місця для розташування конструкцій та монтажного інвентаря.

Які фактори слід врахувати під час вибору часу для заміни вікон?

Вибираючи сезон, слід враховувати такі нюанси під час встановлення пластикових вікон:

1. Погодні умови. Уникайте періодів з дощами, сильним вітром або низькими температурами, оскільки це може утруднити або затримати процес встановлення вікон та вплинути на якість роботи. Переважно вибирати сухі та теплі дні

2. Сезонний клімат. Літо або весна завжди краща, оскільки погода стабільна і тепла. Однак у більшості регіонів України осінь та зима проходять без опадів та сильних морозів. Крім того, у ці сезони компанії можуть надавати знижки.

3. Графік та доступність. Вибирайте час, коли ви будете вільні та зможете бути присутніми під час встановлення вікон, щоб координувати роботу фахівців. Якщо ви працюєте або навчаєтеся вдома, переконайтеся, що заміна вікон не створюватиме істотних незручностей. Важливі справи цього дня краще відкласти.

Переваги встановлення пластикових вікон влітку

Здається це ідеальний сезон для проведення робіт. Але в цьому є плюси та мінуси. У літній період оптимальна температура установки пластикових вікон: приміщення не промерзає і не продувається холодним протягом. Можна зручно виконати всі етапи ізоляції отвору. Час висихання монтажної піни значно скорочується. Всі ці фактори забезпечують одну ключову перевагу: монтажні роботи будуть проведені швидко, і користуватися приміщенням вийде одразу після відходу працівників.

Але варто згадати суттєвий мінус: у літній сезон у компаній, що спеціалізуються на виробництві та встановленні вікон, дуже багато замовлень. Тому варто морально підготуватися до великих черг.
Потрібен якісний монтаж: без поспіху та з дотриманням технології? Звертайтесь до компанії LUVIN: ми цінуємо клієнтів та відповідально виконуємо завдання. Замовте попередню консультацію тут:

Бажаєте дізнатись вартість вікна? Напишіть нам!

  Які особливості встановлення вікон під час дощу?

  Монтаж віконних конструкцій під час опадів потребує особливих запобіжних заходів. Важливо, щоб віконні отвори та стіни були захищені від вологи. Працівники повинні використовувати захисні накладки та плівку, щоб запобігти попаданню води всередину будинку. Це допоможе захистити поверхні та мінімізувати ризик утворення цвілі чи грибка.

  Дощова погода збільшує ризик травмування. Тому монтажники повинні використовувати відповідні засоби захисту: зокрема, антиковзне взуття. Фахівці, які займаються встановленням вікон, повинні мати досвід і навички, щоб забезпечити герметичність швів і стиків, обробляючи їх під час дощу. Важливо звернути увагу на сушіння та обробку віконних отворів після встановлення, щоб запобігти пошкодженню та забезпечити довговічність вікон. Загалом монтажні роботи за таких умов займають більше часу.

  Чи можна ставити пластикові вікна взимку?

  Встановлення металопластикових вікон узимку викликає у потенційних клієнтів кілька питань. Зокрема, наскільки безпечним є встановлення пластикових вікон при мінусовій температурі? Найпоширеніший «страх» замовників – замерзання системи опалення в кімнаті. Насправді ризики мінімальні, оскільки активна фаза робіт із відкритим отвором триває в середньому до 30 хвилин.

  Після цього монтажники встановлюють склопакет та розпочинають обробку швів. Навіть при сильних морозах за цей час із приміщенням та трубами не станеться нічого поганого.

  Як підготуватися до встановлення або заміни пластикових вікон у зимовий період?

  Встановлюючи пластикові вікна у зимовий період, слід враховувати головний фактор ризику – холод. Навіть попри те, що отвір відкритий близько 30 хвилин, є речі, для яких небезпечний навіть короткий вплив низьких температур. Тому на період монтажу потрібно винести з приміщення техніку та електроніку, акваріум та клітини з домашніми вихованцями, кімнатні рослини. Предмети меблів краще накрити тканиною (захистить від холоду та пилу). При нагоді варто продовжувати опалювати кімнату, щоб уникнути сильного зниження температури.

  В іншому ж установка вікон ПВХ взимку за принципами підготовки не відрізняється від літньої. Потрібно заздалегідь:

  1. Самостійно або за допомогою фахівця переконатися, що конструкція віконного отвору ціла і не створить потенційних проблем для установників.

  2. Звільнити доступ до робочої зони від меблів та інших предметів, забезпечити чистоту. Це стосується всього маршруту працівників: від вхідних дверей до безпосередньо отвору.

  3. Накрити підлогу та інші поверхні плівкою для захисту від забруднень та пошкоджень.

  4. Попередити сусідів про плановані роботи. Повідомити про необхідність зазнати короткочасного шуму.
  5. Підготуватись до вивезення будівельного сміття (наприклад, викликати спеціальну службу).

  Висновок

  Найкращий період для встановлення вікон ПВХ, безперечно, літо чи весна. Стабільно тепла температура та відсутність опадів дозволяють прискорити роботи та заощадити на матеріалах (наприклад, відмовитися від морозостійкої піни). Водночас можуть виникати ситуації, що не зазнають зволікань: наприклад, пошкодження вікна або ремонт квартири. У таких випадках можна замовити монтаж вікон узимку, але з правильною підготовкою та дотриманням технології. Ви можете зв’язатися з представником нашої компанії, щоб детальніше обговорити нюанси установки та вибрати відповідну пору року.

  Бажаєте розрахувати вартість вікна? Замовте попередню консультацію у спеціаліста LUVIN. Ми працюємо цілий рік та гарантуємо якісний результат.

  Бажаєте дізнатись вартість вікна? Напишіть нам!